niedziela, 18 marca 2012

Ceny paliwa = doskonała infrastruktura drogowa

Tu w Ameryce ludzie nie zdają sobie sprawy, że wyższe ceny paliwa są lepsze niż niższe, ignoranci. Jak im mówię, ciesząc się, że w Polsce benzyna już prawie po 6 złoty, to wyrywają sobie włosy z głów albo się szczypią, jakby chcieli sprawdzić czy śnią, barany, (oczywiście wcześniej szybciutko przeliczam w głowie litry na galony i złotówki na dolary, bo ci idioci nie wiedza jaki jest aktualny kurs dolara względem najsilniejszej waluty świata czyli złotówki, już o przeliczeniu litrów na galony nie wspomnę -  dla porównania ludzie w Polsce znają kursy prawie każdej waluty, jakby wyrwać kogoś ze snu to poda kurs  waluty (nawet jakiegoś małego kraju np Szwajcarii) z dokładnością do +/- 1.38% )

Tłumaczę im, że wyższe ceny paliwa to lepsze drogi, infrastruktura, darmowe autostrady, olbrzymie podziemne parkingi w centrach miast etc etc ale do nich to nie dociera, jak grochem o ścianę...

Ja właśnie miedzy innymi dlatego chce wracać, aby na własne oczy widzieć jak Polska rośnie w siłę dzięki wyższym podatkom (oficjalnym i tym ukrytym jak vat czy akcyza), pod wodza naszego Pana Premiera Tuska Donalda - teraz obserwuję wszystko na tvn24 i onecie (tylko to mi pozostaje bo aktualnie jestem w USA, płytki tu kładę, ale chce już wracać)

Jak będę wracał to zabiorę swojego RAM 3500 (który nie jedną płytkę już przewiózł) żeby spalać jak najwięcej paliwa i tym sposobem dokładać się jak najwięcej do budowy licznych autostrad. Myślałem wcześniej, żeby po powrocie wylewać paliwo do rzeki, ale to takie nie ekologiczne, wiec po prostu nie będę wyłączał silnika - nawet na noc.

Podsumowując
Polska - Reszta Świata 5:0
mietek.plytkarz1

11 komentarzy:

 1. co ty kmiocie pier----sz , mieszkam w tym szambie i wiem jakie są realia , takie bajki to wciskaj takim matołkom jak ty

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hahahaha no wlaśnie Mietek!!!! co ty sobie wyobrazasz?! nie wciskaj kitu hehehehe

   Usuń
 2. Anonimowy biedaku, ironia to się nazywa, ironia........

  OdpowiedzUsuń
 3. witam! Swietny blog. Ubawilismy sie do rozpuku czytajac Twoje pelne ironii wpisy. Bedziemy zagladac, ciekawe jest widziec podejscie osoby patrzacej z innej perspektywy, mogacej pisac bardziej obiektywnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. haha z tym frankiem to pojazd na maxa
  dzięki ;0

  OdpowiedzUsuń
 5. Mietku jak już wrócisz koniecznie odezwij się do mnie. Produkuję specjalne przyczepki do takich "maleństw" i dla Wszystkich, którym nie są obojętne super drogi i cała im towarzysząca infrastruktura. Przyczepka to projekt rządowy, im silniej ją ciągniesz, tym większy opór stawia i dzięki temu każdy posiadacz takiego cudu techniki ma zaszczyt uczestniczyć w programie autostrada pod każdą bramę w Kraju.
  Pozdrawiam i czekam na kolejne wiadomości z biednych i zacofanych Stanów.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mietku fantastyczny blog, przezabawne wpisy i jakie PRAWDZIWE. uwielbiam!!!!!

  Pozdrowienia z Niemiec! :)
  Kasia

  Ps. tak sie tylko zastanawiam bo pod wieloma twoimi postami znajduja sie komentarze ludzi którze zupełnie nie zrozumieli wpisu i zarzucają ci Bóg wie co i się denerwują. Dziwne. ale tak sobie myśle ze to ci co jeszcze nie wyjechali ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kasiu w większości, to ci co czytają programy wyborcze od a do z i je rozumieją :D

   Usuń
 7. Facet jesteś niesamowity miażdżysz system. Podeślij linka do tej strony do kancelarii premiera ostatnio jakiś osowiały chodzi a tak będzie wiedział, że chociaż jeden człowiek jest mu wdzięczny za poświęcenie dzięki któremu mamy tak wielki dobrobyt.
  100 lat panie premierze..... (ciężkich robót)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nawet Mrożek więcej nie dorzuci. Samo życie.....

  OdpowiedzUsuń