czwartek, 23 lutego 2012

Zakupy - czyli radość z większego vat-u

Polakom żyje się teraz znacznie dostatniej niż kiedyś i chętnie robią zakupy (nie odkładają do skarpety jak kiedyś bo są pewni jutra które na pewno będzie lepsze pod wodza naszego Pana Premiera Tuska Donalda). Nie bez powodu na zwiększony konsumpcjonizm ma też wpływ zwiększenia podatku vat na wszelkie zakupy, każdy przecież wie że zapłacony w ten sposób podatek wróci do konsumenta w dwójnasób w postaci wspaniałych dróg, licznych stadionów, żłobków, przedszkoli etc etc

Tu w Stanach ludzie nie chcą się godzić na podniesienie podatków, idioci. Tłumaczę im, że rząd lepiej wyda ich pieniądze niż oni sami, ale to jak grochem o ścianę - ale czego się można spodziewać po nardzie w którym polowa społeczeństwa nie wie z jakimi krajami graniczy Polska (np w mojej ojczyźnie - Polsce, prawie każdy wie z jakim krajami Polska graniczy).

Ja w pełni popieram i zgadzam się z polityka Pana Premiera Tuska Donalda, polegającej na zwiększaniu wszelkich obciążeń podatkowych, dlaczego - patrz wyżej. Np zwiększenie vatu na ubranka i artykuły dla dzieci jest wspaniałym posunięciem, każdy rodzic się cieszy bo płacąc przy kasie oczyma wyobrazi już widzi wspaniale przedszkola, oddziały dziecięce szpitali, darmowe posiłki dla ubogich dzieci etc etc które właśnie dzięki większemu vatowi będą powstawać. Czytając dziecku książeczkę do snu (oczywiście kupioną z większym vatem) każdy rodzic spokojnie patrzy jak dziecko zasypia, bez obaw o jego przyszłość w pięknym i wspaniale zarządzanym kraju jakim jest nasza Polska pod wodza naszego wspaniałego premiera Tuska Donalda.

Dlatego właśnie chce wracać!
mietek.plytkarz1

Podsumowując:
Polska - Reszta Świata 1:0


20 komentarzy:

 1. świetne ! - żałuję tylko, że niestety prawdziwe .

  OdpowiedzUsuń
 2. bez komentarza to zostawie!! dla mnie twoja teoria jest ok ale rzeczywistość jest inna! zapraszam do polski jak szybko przyjedziesz tak szybko wyjedziesz!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ty też nie powinieneś głosować, bo nie zrozumiałeś co czytałeś....

   Usuń
 3. Mietek, pisz dalej jak mi dobrze. Proszę o tekst "księżniczka emerytka" :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mietek, jesteś głupi jak but z lewej nogi. Rudzielec tylko podkręca nam śrubę, okrada nas coraz bardziej z miesiąca na miesiąc. A wybory wygrywa, tylko, i wyłącznie przez zakłamane media, obiecanki, i sztukę kłamstwa, którą opanował do perfekcji. A durny naród kupuje , te jego kłamstwa. Ty sam jesteś tego najlepszym przykładem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takich Mietków na szczęście jest już coraz mniej. Dużo ludzi już bardzo żałuje, że glosowało, na tego rudego złodzieja.W tym pseudo rządzie ministrowie, są bardzo hojni do rozdawania państwowych 570.tys.zł na premie za fuszerką stadionu!!! Takich przykładów okradania, i tolerowania złodziejstwa, przez ryżego jest mnóstwo

   Usuń
  2. Biorąc pod uwagę, że nie rozumiecie co czytacie, powinni wam zabronić głosować!

   Usuń
 5. Rany, komentujący tutaj to właśnie wytwory polskiej nowej edukacji. Niby potrafią czytać, tylko nieco gorzej u nich ze zrozumieniem...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, Mietek przecenił poczucie humoru odbiorców. Nie dołączył instrukcji i każde jego słowo, o dziwo, rozumiane jest wprost. Jeżeli pisze się wprost, każdemu słowu czytelnicy nadają znaczenie odwrotne. Wniosek - nie ważne co napiszesz, ocena i interpretacja zależy od fochu czytelnika.

   Usuń
  2. Smutne jest to że tak się oswoiliśmy z pokrętną logiką polityków że wypowiedzi Mietka mogą wydawać się "prawdziwe" - bez ironii. Może więcej myślmy co tak właściwie do nas mówią, kto i - to chyba najważniejsze - za czyje pieniądze ;)

   Usuń
 6. Internauci, przecież Mietek-płytkarz napisał tę notkę z ironią. On Wam napisał jak źle rządzi Tusk, ale w zawoalowany sposób, i zrobił to doskonale.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mieciu, pozdrawiam i dziękuję za te teksy z końską dawką ironii i sarkazmu. Nawet nie wiesz jak to pomaga w zdystansowaniu się do niestety coraz mniej ciekawej rzeczywistości w Polsce.
  Keep going!

  OdpowiedzUsuń
 8. Rewelacyjny blog, czekam na więcej. Szkoda tylko, że takich Mietków jest w Polsce tak mało :-( Niestety niektóre komentarze pokazują jak mało wystarczy powiedzieć Polakom przez dobrze opłaconych partyjnych PR-owców, by polski marazm trwał kolejne stulecia.

  OdpowiedzUsuń
 9. "Rany, komentujący tutaj to właśnie wytwory polskiej nowej edukacji." - jacy ludzie tacy rządzący.... to, że nie rozumieją przesłania tego bloga mówi samo za siebie... cóż, durni ci Amerykanie;)

  OdpowiedzUsuń
 10. BRAWO! Fajne refleksje, które są niestety prawdziwe wobec naszego (mądrego inaczej) narodu. Czekam na kolejne odcinki.

  OdpowiedzUsuń
 11. to dobrze ze tylko polowa tego narodu zglupiala jeszcze wszystko przed nami :) Urodzlem sie w ciekawych czasach :)

  OdpowiedzUsuń
 12. to dobrze ze tylko polowa tego narodu zglupiala jeszcze wszystko przed nami :) Urodzlem sie w ciekawych czasach :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Jak zwykle kłótnia w rodzinie, mimo że mamy takie samo zdanie :]
  Panie Mietku, Pan się nie boi i pisze dalej teksty do tego poczytnego bloga!

  OdpowiedzUsuń
 14. mi tez oczy lzawia z zadowolenia, a piesci zaciskaja sie w extazie szczescia jak mysle o naszym wspaniale kierowanym kraju.
  tez emigrant :)

  OdpowiedzUsuń
 15. No i podnoszą po raz kolejny. Nawet limity podnoszenia podnieśli :)

  OdpowiedzUsuń