niedziela, 26 lutego 2012

Emerytury - czyli zasłużony odpoczynek i nadmiar gotówki na starość

Wspierałem i będę wspierał Pana Premiera Tuska Donalda całym sercem w jego reformach (które są zresztą, uważam, doskonale), tak naprawdę to każdy chce pracować jak najdłużej (nawet dłużej niż do 67 roku życia, ja np do 73ciego, a jeden Pan napisał mi na forum, że on do 75tego), dlaczego, ano dlatego, że każdy ma świadomość, że pracując tylko do 60 czy 65 nie jest w stanie wpłacić do systemu tyle, ile później, będąc na emeryturze z niego wyciągnie (przypominam że Polskie emerytury są jednymi z największych na świecie), a to przecież nie uczciwe i każdy ma tego świadomość

w ogóle to tu mietek co kładzie płytki w USA ale chce wracać

Tu w Ameryce jest dużo gorzej pod względem emerytur. Jak im mówię, że w Polsce w 99.98% to właśnie rodzice pomagają dorosłym pracującym dzieciom, dając im pieniądze ze swojej emerytury (bo maja ich w nadmiarze i nie wiedza na co wydawać), to chcą pakować cały swój dobytek do pudła 5x5[ft] (stóp - czyli 1.524x1.524 metra) i razem ze mną jechać do Polski choćby dzisiaj, idioci.

Tłumaczę im, że przecież ich rodzice nie pobierają emerytury polskiej, i sam fakt, że oni się przeniosą do Polski nie sprawi, że ich rodzice dostaną wielkie polskie emerytury i zaczną im pomagać, ale nie dociera. Ale czego można się spodziewać po narodzie w którym ponad polowa ludzi nie umie przeliczyć stóp na metry, nie mówiąc już o centymetrach. Nawiasem mówiąc, te pozostałe 0.02% polskich emerytów którzy nie dają pieniędzy swoim dzieciom, to Ci którzy nie dochowali się niestety potomstwa.

Cale szczęście nasz Premier Pan Tusk Donald wydłużył wiek emerytalny do 67 lat oraz przetransferował pieniądze z OFE do ZUSu i dzięki temu przyszli emeryci nie tylko będą mogli utrzymywać swoje dzieci ale i wnuki a nawet praprawnuki. Pan Premier wie co dobre dla swoich obywateli i wie, że nikt inny nie zadba o nasza przyszłość lepiej niż on i ZUS.

Dlatego chce wracać, ale żadnego Amerykanina nie zamierzam ze sobą zabierać, bo Polski dobrobyt jest tylko dla nas - Polaków, i niech inne narody wybija sobie z głowy, że ich będziemy w Polsce przyjmować (a co gorsza przydzielać im emerytury z ZUSu - wiem ze juz pierwsze podania o emerytury z ZUSu złożyła grupa emerytów z Niemiec, o nie nie cwaniaczki)

Chciałbym wrócić jak najszybciej, żeby zacząć czym prędzej odkładać składki do ZUSu, ale niestety muszę najpierw tu odłożyć na bilet a trochę mi to zajmie, bo ja w Ameryce teraz jestem, płytki tu kładę, ale chce już wracać

Podsumowując
Polska - Reszta Świata 2:0
mietek.plytkarz1

13 komentarzy:

 1. To jak jesteś w USA i tam kładziesz płytki,to czemu nie zarobiłeś jeszcze na bilet.A gdybyś musiał nagle wrócić to też biletu nie masz?Chcesz robić dłużej?-ale głupa z Tworek a nas wariatów!ZUS ratować jak polskie mienie sprzedane a banki łupią nas jak markety promocjami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. rodzice dopiero ci kupili komputer ?

   Usuń
 2. Mieciu, gratuluję wyboru, jesteś Wielki!!!! Twoja twórczość jest boska:))) Dla wielu niepojęta jednak... Serdecznie pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam Cię już raz na jakimś forum.Rzeczywiście,piszesz ciekawie.Z nutką ironii,którą aby wyczuć,trzeba mieć choć odrobinę inteligencjii,nie mówiąc już o jakimś tam przyzwoitym ilorazie.Niestety,nie licz na zrozumienie większości internautów ,którym niestety wiele brakuje.Pozdrawim Cię serdacznie.Niech tam,podam Ci swój nick;ewa19999958

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale narobiłam byków,pozdrowienie rzeczywiście wyszło pięknie.Przepraszam,ale jeśli mnie to choć odrobinę usprawiedliwi,mam nowy laptop.Zawsze będę szukała Twych wpisów.

  OdpowiedzUsuń
 5. Miiiiiieeeeettttkkkkkkkkkkkuuuuuuuuu wracaj już!!!!!!
  Czekam na ciebie ja i ZUS!!! Jeśli nie masz na bilet daj znać
  poprosze moje dzieci żeby Ci zasponsorowały!!!(sam nie mam bo odkładam w zusie)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ooooch....

  Odnośnie emerytur. W Polsce mamy różne emerytury. Jest świadczenie przedemerytalne, które może być nawet sześć, osiem, lub dziesięć lat przed osiągnięciem wieku emerytalnego i wcześniejsza emerytura wymuszana pięć lat przed osiągnięciem wieku emerytalnego, i mało kto zgadza się na nią dobrowolnie, bo jest bardzo krzywdząca. Jest też pełna emerytura po ukończeniu wymaganego wieku produkcyjnego. Nie można porównać tego z emeryturami na Zachodzie, bo jeśli nawet są niewielkie, to przelicznik złotówki do waluty tych krajów zawsze będzie dla Polaka niekorzystny. Największe emerytury są w Szwajcarii. Tam emeryta stać na zwiedzanie obcych krajów i państwo wspiera najuboższych. Pomoc socjalna jest również widoczna w Kanadzie i w Niemczech. W Polsce taka pomoc jest jedynie w bardzo skrajnych sytuacjach życiowych.
  Jurek

  OdpowiedzUsuń
 7. Mietek to Ty jesteś ekonomicznym analfabetą i już Ci tak zostanie, jak wielu podobnym Tobie!

  OdpowiedzUsuń
 8. Cieszę się ,że jest jeszcze ktoś w tej "ciemnej" Ameryce kto próbuje ich oświecić. Jest prawdą iż nie mają oni pojęcia jak można dobrze i godnie spożytkować pieniądze zwane emeryturą. Jak one mogą pozytywnie wpłynąć na gospodarkę całego kraju. Właściwie dla dobra Polski, a dla przykładu takiego USA (będącego w recesji)moglibyśmy się zrzec emerytur i tym posunięciem zadziwić świat kolejnym dowodem ekonomicznego myślenia . Nasz premier znowu stanowiłby żywy dowód na umiejętne i błyskotliwie wprowadzanie zmian dla dobra gospodarki kraju.

  OdpowiedzUsuń
 9. Mietek wracaj szybko do Polski, bo ominie Ciebie kolejka do szybkiej kasy. Mamy doskonały rząd i ten dba o Obywateli. Po co wprawadzają te 67 lat ? To proste, by każdy w tym okresie mógł zostać prokuratorem, sędzią, wojskowym, policjantem a lista tych zawodów jest trochę dłuższa i mógł po 15 czy max 30 latach pracy przejść na zasłużoną choć niską emeryturkę, bo czym jest jakieś drobne 15tys/miesiąc. I co Ty teraz na to powiesz ? Tak właśnie, mamy kochanych polityków, którzy chcą dać szansę każdemu do pracy przez 15-30 lat i do pobierania emerytury przez kolejne 40-60 lat, bo Polska gospodarka to perpetum mobile 2 stopnia a kto nie chce wcześniejszej emerytury, to już jego świadomy wybór i może pracować dożywotnio. Nie dziw się tym ostatnim, to są wolontariusze z własnej nieprzymuszonej woli i chcą pracować dla innych. p.s. ja się zapisałem na tą listę wcześniejszych emerytur, mam numerek 4.678.295 i jak sobie obliczyłem to dość szybko ją otrzymam, bo już w roku 3784 a tymczasem jestem wolontariuszem. Wracaj szybko, zarezerwowałem dla Ciebie miejsce w kolejce.

  OdpowiedzUsuń
 10. mjeció pszyjedżaj tu z dnia na dzień jest lepjej rzont z tóskjem myślom o takich jag ty widzisz jemó ot myślenia nawed wosy zrudziały robjem błendy bo pszykłat idzie ot gury poazdrawjam i pszybywaj

  OdpowiedzUsuń
 11. Piękny i celny w temacie artykuł.A ja tak bardzo się zamartwiałem o przyszłość swoją i swoich dzieci.Aż mi ulżyło na duszy. Trzymaj tak dalej. Pozdrawiam - już wkrótce przyszły emeryt polski.

  OdpowiedzUsuń
 12. socjalizm zbankrutował bo brakło wszystkiego a dziś system niewolników średnia pensja 800-1200 zł gdy koszt utrzymania 2000 zł

  PO ma najgorsze cechy PZPR: PrOpaganda arogancja ukrywanie afer kolesiostwo POwrócili nawet do budowy el.atomowej w Żarnowcu! (POdczas gdy Niemcy zamkną wszystkie el. atomowe do 2022 r.)

  Wałęsa POobiecywał zrobić z Polski drugą Japonię (i PO 100 mln dla każdego)i dostał Nobla:) Tusk drugą Irlandię:( miał na myśli terror kryzys i katolicyzm?

  PO=lska:najdroższe w stosunku do zarobków w Europie benzyna POdatki ZUS klęska Euro 2012 telefony autostra(t)dy (choć ich brak)?POlskim POlitykom - aferzystom zawdzięczamy jedne z najdroższych cen w stosunku do zarobków w Europie benzyny, dziurawe drogi, brak dróg szybkiego ruchu i autostrad, upadającą kolej w kraju tranzytowym pomiędzy wschodem i zachodem Europy, najdroższe telefony, dostęp do internetu, najwyższe składki na ubezpieczenie społeczne przy najmniejszych świadczeniach społecznych nie pozwalające na godną egzystencję ludzi starych i chorych, bankrutujące szpitale, ludzie umierają w kilkumiesięcznych kolejkach do lekarza... ale można opowiadać bajki o EURO 2012, lotniskach, operach, auto=stratach...

  PO=wtórka zadłużania Gierka =PO=lityka "proinwestycyjna" to kradzież publicznych pieniędzy. Absurdalne inwestycje z POzawyżanymi kosztami (ok. 10% to koszt łapówek) powodują podniesienie podatków (w Polsce wysokość podatków to nawet 50-70%, np. w Anglii tylko 11%), zadłużają budżet i hamują rozwój gospodarczy.

  Dlaczego więc władze wybierają rozwiązania najdroższe i nonsensowne ? Jak się szacuje, wartość łapówek przy przetargach dla urzędników i polityków wynosi minimum ok. 10 %. Dlatego urzędnicy, politycy wciąż coś budują, kupują (za nasze publiczne pieniądze), a podatki i ceny w Polsce należą porównywalnie z zarobkami do najwyższych w Europie.

  nie można wprowadzić islamskiego prawa karzącego złodzei ucięciem ręki-wszyscy politycy byliby bezręcy

  OdpowiedzUsuń