piątek, 27 lipca 2012

Najlepsi fachowcy na najwyższych stanowiskach

W Polsce najwyższe stanowiska w spółkach strategicznych zajmują świetni fachowcy. Nie to co w Stanach - tu prawie wszystko jest prywatne, wiec wiadomo, prywaciarz chce zapłacić jak najmniej, wiec zatrudnia jakichś nieuków.

Weźmy taki przykład Polskiej Grupy Energetycznej (PGE). Prezesem jej dwóch spółek (PGE Energia Jądrowa i PGE EJ1) został wspaniały polski naukowiec i specjalista w sprawach energii jądrowej - Aleksander Grad.

Będzie on odpowiedzialny za budowę pierwszej polskiej elektrowni atomowej. Dlaczego? Ano dlatego, że zna się na tym doskonale - ma wiele patentów związanych z energią atomową, a za swój dorobek w tej dziedzinie dostał naukową nagrodę Nobla.

Polską firmę stać na tak doskonałego fachowca (zarabia 110 tyś zł miesięcznie), bo jest to firma państwowa. Żadna amerykańska by tyle nie zapłaciła, dlaczego, patrz wyżej. Wszystko to zawdzięczamy naszemu wspaniałemu właścicielowi podobnych polskich spółek - Polskiemu Rządowi kierowanemu przez wspaniałego Pana Naszego Tuska Donalda.

Ja właśnie dlatego chce wracać do Polski - żeby brać udział w budowie naszego Państwa pod wodzą wspaniałych fachowców jak Pan Grad i Pan Premier Tusk Donald.


Podsumowując
  Polska - Reszta Świata 14:0
mietek.plytkarz1


5 komentarzy:

 1. Dorobek naukowy raczej nie pomógłby budować elektrowni, bo celem jest wdrożenie bezpiecznej, sprawdzonej i wydajnej technologii a nie eksperyment naukowy. Tu liczy się doświadczenie managerskie - zarządzanie dużym projektem. Inna sprawa, że to nic nie zmienia - Gradowi brakuje również tego... :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Raczej chodzi o to by polaków zmusić do elemantarnego myślenia i poradzić sobie zekoterroryzmem - statystycznie dużo grożniejszym niż arabskim.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem ze kolega z "grupy trzymajacej wladze"? Was zawsze bedzie stac na czyste powietrze, wode i zdrowa zywnosc? A jak juz pierdzielnie ten Zarnowiec 2 to prywatne odrzutowce zawioza was i wasze rodziny do "zapasowych" rezydencji w cieplych krajach daleko od promieniowania?

   Usuń
 3. POlska to fajny kraj. Można zostać prezesem lub dyrektorem nieistniejącej firmy bądź instytucji. Vide (PGE Energia Jądrowa i PGE EJ1) lub Muzeum II WŚ

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak zwykle dobre to co piszesz, ale mamy juz pazdziernik a tu nowych tekstow nie widac. Czyzbys wrocil do ojczyzny i zachlysniety euforycznie polskia rzeczywistoscia stracil kontakt ze swiatem? :)

  OdpowiedzUsuń