piątek, 27 kwietnia 2012

Tradycja i duma narodowaUSA to młodziutki kraj, ludzie tutaj jeszcze nie zdążyli się nauczyć, że manifestowanie swojej narodowości to obciach. Wieszają te flagi na domach, balkonach i oknach, nawet bez żadnej okazji. A jak już jest jakieś święto narodowe (które Ci idioci oczywiście celebrują) to normalnie wisi tyle flag, że nie da się przejść chodnikiem, gdyż trzeba by się przedzierać między nimi. Swoja drogą, to właśnie dlatego ludzie tu, wszędzie jeżdżą samochodami, bo po chodnikach nie da się po prostu chodzić, przez te wiszące flagi. I jeszcze do tego śpiewanie hymnu na baczność z ręką na sercu, na każdej większej imprezie typu mecz czy nawet rodeo, Najgorsze jest to, że Amerykanie nie zdają sobie sprawy, że to wszystko już dawno nie jest trendy.

Nie to co w Polsce. Nasz kraj ma już swój wiek, i ludzie zdążyli się nauczyć, że święta narodowe to świętują co najwyżej mohery. Już nie mówię o wywieszaniu flag narodowych, bo to robią tylko fanatyczne oszołomy (na szczęście takich coraz mniej).

Jest dla mnie nie pojętym, dlaczego Ci amerykanie są tacy dumni ze swojej narodowości i kraju. Wielokrotnie pytałem ich o to, ale nie potrafią tego wytłumaczyć. Najczęściej odsyłają mnie do jednej sceny z ich kultowego filmu, ale im częściej ją oglądam tym, bardziej ich nie rozumiem. Poniżej zamieszczam tenże fragment filmu, z polskim dubbingiem we wspaniałym wykonaniu Tadeusza Łomnickiego.

http://www.youtube.com/watch?v=ndVyLfuJSK4

Ja między innymi dlatego chce wracać, aby jak normalny człowiek wykorzystywać dni wolne od pracy na chlanie browarów, ewentualnie na spacery z rodziną po centrach handlowych, a nie jakieś tam oszołomskie manifestowanie dumy narodowej.

Podsumowując
  Polska - Reszta Świata 11:0
mietek.plytkarz1

2 komentarze:

 1. Biedni ci Jankesi i Norwegowie. Wracaj Mieciu do Polski. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Mieciu,
  to nie Tadeusz Łomnicki, tylko Stefan Śródka. Łomnicki nie grał w Misiu.
  Pozdrawiam
  Krzysiek

  OdpowiedzUsuń